Blog

12 з 12 наші! Про сертифікацію AWS з перших вуст.

Блог

12 з 12 наші! Про сертифікацію AWS з перших вуст.

Ми вже не раз казали, що наша команда — космос!  От і новини у нас захмарні, бо ж ми мігруємо в хмару.

Відтепер у TemaBit Fozzy Group маємо свого гуру AWS, якому вдалося отримати 12 з 12 сертифікатів AWS. 

Наш AWS community builder Станіслав Коленкін, який і драйвить сертифікацію команди, сам здобув усі можливі на сьогодні сертифікати AWS. Вітаємо і пишаємося! 

А як він це зробив, перешкоди на шляху та мотивацію розказуємо далі. 

Що найскладніше в сертифікації? 

Зробити перший крок та побороти лінь. 

Тож якщо маєш мету, надихайся прикладом та починай з базового рівня.  

Регулярно проходь вебінари, навчайся, тренуйся та сертифікуйся.  

Тут важливо рухатися поступово та починати з бази — AWS Certified Solutions Architect Associate, адже в Amazon добре продуманий learning path. І якщо складати іспити поступово, питання і матеріали повторюються з попередніх сертифікацій.

Спеціалізовані рівні досить складні. Іспит триває 3 години, а варіанти відповідей дуже схожі. Питання орієнтовані не тільки на теорію, а й на практику, тож не ігноруй такі завдання на тренінгах. Також починати з базового рівня варто хоча б для того, щоб натренуватися складати подібні тести. 

До речі, у Станіслава весь шлях сертифікації зайняв трохи більше ніж рік. І це ще не кажучи про інші сертифікати, які йому вдалося за цей час отримати. До кожного готувався від двох тижнів до місяця по вечорах між роботою. Тож все можливо.

Про підтримку та менторство

Наші ІТ-Перевершники, які дотичні до переходу на хмару і хочуть розвиватися в цьому напрямку, мають можливість долучитися до навчання, проходити курси та вебінари. На всіх етапах сертифікації наші колеги не залишаються наодинці, весь їхній шлях супроводжують скіловані ментори під керівництвом Станіслава.  

Для чого потрібні сертифікати

Сертифікати — це ще не ключик до всіх дверей. Всі нові знання варто відшліфовувати на практиці, адже теорії для роботи точно буде замало. Адже будь-який сертифікат, зданий за дампами на автоматі помітний ще на початку співбесіди і негативно впливає на подальший процес з кандидатом. Тому складати сертифікацію  варто лише з розумінням теми й обов’язково пропрацьовувати на практиці кожну тему сертифікації

Та в деяких країнах компанії все ж вимагають підтвердити свої знання та не візьмуть на роботу навіть дуже сильного експерта без сертифікатів, наприклад, деякі ізраїльські чи американські компанії. Тож не проґав свій шанс, щоб не шкодувати. 

Та і тримати руку на пульсі трендів та нових патернів Amazon не завадить. Бо ж і вони не стоять на місці. Ось, наприклад, поки ми писали статтю, в AWS додали 13-й сертифікат — “AWS Certified Data Engineer – Associate Beta (наразі пропонується beta-версія іспиту). Якщо ж вже долучився до процесу сертифікації, то і вебінари почнеш слухати і курси проходити і щось новеньке дізнаватися. Тож ще одна нагода прокачати скіли в інноваціях. До речі, потренуватися на прикладах питань з  іспиту та послухати тренінги можна тут. Але не забувай про практику. Тільки на практиці зможеш здобути необхідні знання та отримати відповідне підтвердження.

Все можливо, головне — не стояти на місці, працювати й досягати. 

https://pages.awscloud.com/rs/112-TZM-766/images/T&C-Overview-Brochure_Mar-2020_digital-2020.pdf

Станіслав Коленкін, Head of Cloud Foundation at TemaBit Fozzy Group