Blog

А так можна було? Новий сервіс на базі AWS економить час та гроші

Блог

А так можна було? Новий сервіс на базі AWS економить час та гроші

Ми продовжуємо ділитися своїм досвідом переходу та роботи з вебсервісами Amazon.

Про перші виклики та сам процес переходу ми розповідали раніше. І з того часу вже добряче просунулися вперед. 

От, наприклад, вже маємо у TemaBit Fozzy Group свого гуру AWS, якому вдалося отримати 12 з 12 сертифікатів. Наш AWS community builder Станіслав Коленкін проходить сертифікацію сам та надихає всю команду, яка також впевнено рухається вперед.

Що ще встигли? Навесні почали перехід на Terraform. Цей процес також тісно пов’язаний з глобальним переходом компанії в AWS Cloud. І хоч Terraform здебільшого використовують для роботи з інфраструктурою у хмарах —  Amazon, Google, Azure, функціонал інструмента значно ширший. Ми вже в цьому переконалися самі та ділимося досвідом з іншими. 

Також на базі AWS нам вдалося розробити сервіс розрахунку акцій для сотень магазинів та запустити новий сервіс — elKasa, про який і розкажемо далі.

Суть проєкту в заміні апаратних Реєстраторів Розрахункових Операцій (РРО) на Програмні Реєстратори Розрахункових Операцій (ПРРО) та в їхньому подальшому адмініструванні з хмари. Якщо ж простіше —  ми покращили роботу кас в супермаркетах “Сільпо” завдяки можливостям AWS.

Які переваги програмного РРО? 

  1.       Безпека та надійність зберігання даних, особливо в умовах нестабільності через повномасштабну війну.
  2.       Впровадження можливості видачі електронних чеків відповідно до законодавства України. Також це дозволить:
  • турбуватися про довкілля: менше паперових чеків – більше лісів та менше сміття;
  • зменшити час очікування під час розрахунку на касі та зберігати доступ до чека під час онлайн-замовлення товарів (е-ком);
  • оптимізувати витрати на термострічку та обладнання касових комплектацій.
  1.     Автоматизація формування звітів та адміністрування доступів до системи працівникам. Здебільшого це була ручна робота, яка займала багато часу та не виключала людських помилок.

ПРРОрвалися: перші кроки та виклики

У квітні 2022 року 13 фахівців сформували проєктну команду. До її складу увійшли фахівці .NET/SQL, DevOps, автоматичного та мануального тестування, бізнес-аналітики, архітектори та проєктні менеджери.

Навчання та сертифікацію AWS колеги почали дещо пізніше. Спочатку ж розбиралися у всіх нюансах самостійно. Команда спиралася виключно на свій досвід та знання, які доповнювала у процесі роботи. Такий шлях згодом дуже допоміг у проходженні сертифікації AWS.

Але це був не єдиний виклик, проєктна команда працювала виключно онлайн в умовах масованих ракетних обстрілів. Деколи доводилося працювати з метро чи інших бомбосховищ, за відсутності світла, тепла та зв’язку. Та це не зупинило їх. “ПРРОрвалися”, – як жартували тоді між собою колеги.  

Таки так, то було просто неймовірно, пишаємося колегами!

Перші результати

Вже в кінці листопада 2022 року команді вдалося запровадити адміністрування з хмари для перших ПРРО у магазинах “Сільпо”. 

На сьогодні ми:

  1.  Під’єднали 4126 кас. 

     2. Зараз уже 315 магазинів покрили на 100% та продовжуємо покривати при відкритті нових філій. 

      3. Хмарний архів чеків вже становить понад 140 млн, а за останній місяць маємо приріст на 25 мільйонів.

Також наша команда передала всі розробки колегам, які вже розпочали синхронізацію застосунку для Гостей та elKasa. Тож Гості уже можуть обрати електронні чеки, відмовившись від паперових, у більшості наших магазинів.

Робота і ролаут тривають, адже маємо амбітні цілі.

Не зупиняємося на досягнутому, бо можливості  AWS – це безмежний простір для крутих рішень.