Блог

Fozzy Group створює Центр штучного інтелекту та інновацій «Лабораторія Зі»

Новини

Fozzy Group створює Центр штучного інтелекту та інновацій «Лабораторія Зі»

У еко-системі Fozzy Group відкрито R&D центр штучного інтелекту та інновацій «Лабораторія Зі». Центр створено у структурі TemaBit ― ІТ-розробника групи компаній. «Лабораторія Зі» розробляє просунуті рішення для торгових мереж, логістики і ресторанного бізнесів Fozzy Group.

У Центрі проводять експерименти зі штучним інтелектом, згортковими нейронними мережами, машинним навчанням, імерсивними технологіями, а також з використанням інтернету речей. Тут досліджують і розробляють комп’ютерні алгоритми (системи?), які здатні напряму управляти процесами в магазинах. Крім того, уже здійснюються пілотні проєкти з експериментами в галузі робототехніки.

Один з ключових напрямів розробок ― «магазин майбутнього». Це розгалужене поле досліджень, що включає електронну комерцію і торгові об’єкти. У «Лабораторії Зі» працюють над інтерфейсами з використанням віртуальної, доповненої і змішаної реальності для операційних процесів і клієнтського досвіду. У «магазині майбутнього» органічно інтегруються цифровий і фізичний виміри у звичному просторі супермаркету.

«Ми переосмислюємо роль технологій для різних бізнесів Fozzy Group. Частина наших експериментів відчутно змінить досвід наших гостей. Одночасно ми працюємо над інноваціями, щоб вдосконалити внутрішні операційні процеси. Ми вже використовуємо big data і частково штучний інтелект, та, звісно, офлайн ритейл має істотно більший потенціал для діджиталізації. Завдяки технологіям ми можемо переводити у цифру чи автоматизовувати рутинні завдання. Так ми вивільняємо час і енергію колег для турботи про емоційний вау-досвід гостей», ― розповідає Андрій Янбухтін, керівник Центру штучного інтелекту та інновацій «Лабораторія Зі» TemaBit Fozzy Group.

У «Лабораторії Зі» вдалося зібрати талановиту команду з різноманітним досвідом: від кандидатів математичних наук до студентів перших курсів. До кінця року планується майже подвійне збільшення кількості спеціалістів з машинного навчання, дата-сайентистів, Python-розробників, інженерів робототехніки і мехатроніки.

Дослідження і тести нових технологій відносно можливості їхнього застосування у бізнесі є критично важливими для роботи «Лабораторії Зі». За оцінками, лише 5-10% експериментів продовжаться як повноцінні проєкти і будуть втілені у реальному житті. Такий підхід дозволяє створити справді революційні рішення і трансформувати бізнес.

 

Довідка про Fozzy Group

Fozzy Group — одна з найбільших торгово-промислових груп України. Бізнес-інтереси групи охоплюють ритейл, виробництво продуктів харчування, банківську справу, ІТ, логістичний, туристичний і ресторанний бізнеси. Загалом у команді Fozzy Group працюють понад 65 000 людей.

Торгові мережі групи: «Сільпо», Le Silpo, Fozzy, «Фора», Thrash!Траш!, «Біла ромашка», rіngoo.

Ресторани: Буланжері, Дзяо-бар, Мокрі вуса, Escobar, Positano, Who&Why Drinkery.

Агро-промисловий напрям: ТМ «Ніжин», ТМ «Грінвіль», ТМ «Снятинська птиця», ТМ «Богуславна», ТМ Skadi, ТМ «Лівий&Правий». Агробізнес спеціалізується на рослинництві, тваринництві та овочівництві.

Інші бізнеси: банк «Восток», IT-розробник TemaBIT, логістичний оператор «УВК», доставка Justin, мережа турагенцій Silpo Voyage.

 

Довідка про TemaBit Fozzy Group

TemaBit — це прогресивний IT-бізнес у структурі Fozzy Group, однієї з найбільших торгово-промислових груп України. На сьогодні у команді TemaBit Fozzy Group працює майже 1000 професіоналів.

Компанія розробляє власні програмні продукти для всіх бізнесів групи. Цими розробками щодня користуються понад 65 000 співробітників, тисячі партнерів та мільйони гостей «Сільпо», «Фора», Fozzy і сервісу доставки Justin.

TemaBit створює оригінальні end-to-end рішення: спеціалізується на веб та мобільній розробці, а також софті для менеджменту бізнес-процесів та інфраструктурних проєктах. Близько 80% програмного забезпечення компаній Fozzy Group — це розробка TemaBit.