Blog

В Fozzy Group почали тестувати систему штучного інтелекту

Новини

В Fozzy Group почали тестувати систему штучного інтелекту

В TemaBit Fozzy Group почали тестувати систему штучного інтелекту під назвою Kissa AI. Система допомагає швидко  та безпечно обслуговувати гостей в закладі харчування без участі касира.

Як працює система

Kissa AI розробили в центрі штучного інтелекту «Лабораторія Зі» TemaBit Fozzy Group. Система сканує замовлені страви, розпізнає їх і формує рахунок.

Весь процес – від сканування їжі до виставлення рахунку – займає близько 4 секунд, що майже в 10 разів швидше, ніж робота класичної каси.

Зараз роботу Kissa можна протестувати в київському кафе «Кантін», в БЦ Silver Breeze. Але поки систему тестують, користуватися нею можуть тільки власники карт лояльності «Власний рахунок». Це обмеження потрібно для того, щоб була можливість компенсації в разі помилки в розпізнаванні.

Порядок дій наступний:

  •       Під час першої роботи з Kissa AI гостю показують відео, яке знайомить з роботою системи.
  •       Гість ставить тацю з їжею і напоями в пристрій. Система розпізнає страви, в той же час, користувачеві світловими індикаторами повідомляють, на якому етапі робота (режим очікування, готовності, розпізнавання, оплати).
  •       Потім гість сканує карту «Власний рахунок».
  •       Якщо у нього підключена оплата в мобільному додатку «Сільпо», оплату спишуть автоматично. Якщо ж немає – можна провести оплату карткою в терміналі поруч.

Назва для системи з’явилося ще в 2017 році як жарт про запуск ШІ-системи в «Сільпо», яка називалася Kissa (Key Intellectual Silpo System Assistant). Назва сподобалося і її вирішили залишити вже для реальної системи.

 

Як налаштована робота системи

Зараз система працює за допомогою надточної нейромережі і системи сенсорів. Фізично це – портал з трьома камерами, вагами, світловими індикаторами, екранами і платіжним терміналом. Система розпізнає продукти за допомогою комп’ютерного зору (її довго вчили розрізняти дуже схожі продукти, наприклад, курячу та індичу котлети), і формує чек.

Нейронну мережу почали тренувати ще в червні 2020 року на синтетичних даних. З липня 2021 року її навчають вже на реальних даних.

Завітати на обід до Kissa AI можна з 11:30 до 14:30 з понеділка по п’ятницю у «Кантін» БЦ Silver Breeze (2-й поверх)