Блог

Андрій Янбухтін про штучний інтелект

Новини

Андрій Янбухтін про штучний інтелект

Інсайти Data Science fwdays’21 від гуру штучного інтелекту та інновацій Андрія Янбухтіна

Магазини майбутнього, розпізнавання текстів у соцмережах та продуктів у кафе — про що розповів Андрій Янбухтін на конференції Data Science fwdays’21.

 Ми не звикли задовольнятися тим, що є, ми прагнемо все робити якомога краще. Тому Перевершники постійно шукають нові рішення, щоб дарувати wow-емоції. Здається, в нас виходить дивувати навіть самих себе. Команда нашого ІТ-напряму — TemaBit —  здатна на такі інноваційні рішення, захват від яких складно приховати. І не дивно: досвід компанії у створенні wow-рішень — вже понад 20 років. Станом на сьогодні кількість ІТ-спеціалістів сягає понад тисячі. Саме тому майже все програмне забезпечення для бізнесів Fozzy Group розробляється внутрішньо. Лише у деяких випадках частинка розробок — десь близько 15% — віддається на аутсорс. 

Але ж ми прагнемо дивувати не лише себе. Хочеться ділитися досвідом та крутими ідеями. Тому ми у Fozzy Group частенько виступаємо партнерами конференцій та профільних подій. Зокрема, нещодавно підтримали Data Science fwdays’21  —  одну з найбільших конференцій, присвячених Data Science, AI та машинному навчанню. Були там і спікерами: керівник лабораторії штучного інтелекту й інновацій Андрій Янбухтін розказав про використання нейронних мереж та комп’ютерного зору в ритейлі. 

Ділимося трьома крутими штуками, про які розповів Андрій: 

  1. Магазини майбутнього

Наші офлайн-магазини тільки з першого погляду здаються простими. Насправді це ціла система зі штучним інтелектом, який допомагає Перевершникам підтримувати ідеальний порядок. 

Всі дані агрегуються в так званому «цифровому океані». Поряд з цим цифровим океаном знаходиться цифрове ядро, яке аналізує дані. Якщо система розуміє на основі даних, які надходять, що потрібно виконати якусь дію, вона дає цю команду співробітникам, а співробітники її виконують.

Так, у нас є декілька пілотних магазинів. Хочете відвідати «Сільпо», де вже впровадили інноваційні рішення? Завітайте в київський магазин на проспекті Перемоги, 24–26, біля метро «Політехнічний інститут». 

  1. Аналіз текстів у соцмережах

Є ще одне рішення щодо штучного інтелекту, яке впроваджує команда Перевершників, — аналіз текстів у соцмережах. Текст аналізується за допомогою нейронних мереж на релевантність, визначається, на що більше реакцій, на що менше. Раніше спеціалісти це робили вручну, що потребувало багато часу. Зараз нейронна мережа аналізує тексти, сортує їх за напрямами та регіонами і надсилає співробітникові, який має з цим далі працювати. Таким чином IТ-команда колосально підняла швидкість реакцій при взаємодії з аудиторією.

  1. Розпізнавання продуктів у кафе

Команда TemaBit запустила проєкт Recognition. Зокрема, почали його з дуже складного напряму — розпізнавання продуктів у кафе. Це ідеальне рішення для інтровертів та людей, які цінують свій час. Пам’ятаєте каси самообслуговування в супермаркетах? Так це ще крутіша ідея! У кафе вам не доведеться взагалі нічого тиснути на екрані (ще одна корисна фішка в умовах пандемії). 

Фахівці створили портал, у який ставиться таця, нейронна мережа обробляє наповненість, визначає енергетичну цінність і вартість та пропонує гостеві розрахуватися декількома способами. Наші Перевершники навчили систему відрізняти всі види котлет та пиріжків, борщ від солянки та навіть заритий під кашею шматок битка.  Для цього команда зробила тисячі фотографій кожної страви, додавала різні сторонні предмети та комбінувала наповненість. Розробка ще в процесі допрацювання та вже зовсім скоро стане доступною для тестування в наших кафе. 

Зацікавили wow-проєкти нашої ІТ-команди? Дивіться повне відео виступу Андрія Янбухтіна на конференції:

https://youtu.be/pQipmpn72gc